aktualności klasztoru Zamarte wróć

XXI Spotkanie Rodziny Szkaplerznej


26 czerwca, 2023

Warszawa, dnia 02.06.2023

Drodzy Bracia i Siostry,
Czciciele Matki Bożej Szkaplerznej,

w zeszłym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, zostały wznowione spotkania Rodziny Szkaplerznej Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Chcemy je dalej kontynuować. Dlatego zapraszam Braci naszej Prowincji, Siostry i Braci Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, członków Bractw Szkaplerznych i wszystkich noszących szkaplerz karmelitański do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem k/Chojnic. Spotkanie odbędzie się w sobotą 1 lipca.

W tym roku w szczególny sposób wspominamy w Karmelu św. Teresę od Dzieciątka Jezus, z racji jej jubileuszowych dat: 150 urodzin i 100 rocznicy beatyfikacji. Z tego też powodu spotkanie rozpocznie się konferencją na temat jej poezji „Dlaczego kocham Cię, Maryjo”. Była to jej ostatnia napisana poezja. Można ją nazwać testamentem maryjnym, w którym widać jakie miejsce w życiu św. Teresy zajmowała Maryja. Chcemy się uczyć od naszej Świętej właściwej relacji do Niej, którą my czcimy pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej.

W ramach spotkania szkaplerznego, będziemy również dziękować Bogu za 25 lat kapłaństwa o. Zbigniewa Stachowicza, o Jacka Olszewskiego i o. Zbigniewa Kolki, przeora klasztoru i proboszcza parafii zamarckiej.

Jeszcze raz zapraszam członków rodziny karmelitańskiej, mogących wziąć udział w tych wydarzeniach, do przyjazdu na to Maryjne spotkanie.

Z braterskim pozdrowieniem

o. Łukasz Kansy OCD
prowincjał


Program spotkania
  • 10:00 Modlitwa do Ducha Świętego i konferencja „Dlaczego kocham Cię, Maryjo?” do słów św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • 10:45 Nabożeństwo uwielbienia za dar Szkaplerza przed Najświętszym Sakramentem. 12:00 Eucharystia pod przewodnictwem N.O. Prowincjała o. Łukasza Kansego OCD.
  • Przerwa na posiłek i integrację.
  • 14:30 „Zamek wewnętrzny. Mieszkania pierwsze” – Oratorium do słów św. Teresy od Jezusa, wykonanie: Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN.
  • 15:15 Nabożeństwo pierwszosobotnie: Różaniec wynagradzający i 15-minutowe rozmyślanie.
  • Na zakończenie: procesja z figurą Matki Bożej Szkaplerznej.